Hlasování

Po odeslání vám na zadaný e-mail přijde zpráva, kterou je pro započítání hlasu nutné potvrdit.

Zavřít hlasování
 
 
 

Chci se přihlásit na zahraniční pracovní stáž Erasmus+

Kdo se může přihlásit na (praktickou) pracovní stáž v rámci programu Erasmus+?

Pracovní stáž v rámci programu Erasmus+ můžete absolvovat v jiné zemi, než ve které žijete nebo v níž sídlí instituce, která vás na stáž vysílá. Stáže v programu Erasmus+ jsou určeny pro následující skupiny:

Pracovní zkušenosti v jedné z programových zemí mohou získat také dobrovolníci v rámci Evropské dobrovolné služby Erasmus+: Mládež v akci nebo se přihlásit do Evropského sboru solidarity.

Jak se přihlásit na pracovní stáž v rámci programu Erasmus+?

Na pracovní (praktické) stáže v rámci programu Erasmus+ se vypisují transparentní výběrová řízení. Konkrétní stáž si můžete ve firmě domluvit sami (pro hledání nabídek přitom můžete využít portál EURES nebo Eurodesk), případně se na nabídku stáží poptat ve vaší instituci, která vám taktéž pomůže s přihláškou.

Pokud jste:

Jak vysoké stipendium můžu v rámci programu Erasmus+ získat?

Výše finančního příspěvku od Evropské unie na praktické stáže v zahraničí se liší dle toho, jestli studujete na učilišti, střední škole, vyšší odborné škole nebo na univerzitě. Vliv na něj má také konkrétní země, do níž chcete na stáž vyrazit, a u odborného vzdělávání také doba, kterou na stáži hodláte strávit.

Výše sazeb na pobytové náklady pro školní rok 2014/2015 pro učně a žáky středních a vyšších odborných škol

stipendia střední školy

Příspěvek slouží k pokrytí nákladů spojených s pobytem účastníka na stáži. Do těchto nákladů spadá např. ubytování a stravné. 

Výše stipendia pro školní rok 2014/2015 pro vysokoškoláky

stipendia vysokĂ© školy 

Měsíc = 30 dní

Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.

(C) Zastoupení Evropské komise v České republice 2014.
Všechna práva vyhrazena

Home | O pracovních stážích | Chci se přihlásit na stáž | O programu Erasmus+ | Soutěž #VyhrajEurovíkend | Mapa stránek | Podmínky užití