Hlasování

Po odeslání vám na zadaný e-mail přijde zpráva, kterou je pro započítání hlasu nutné potvrdit.

Zavřít hlasování
 
 
 

Program Erasmus letos slaví třicetileté výročí!

Už třicet let tento projekt nabízí mnoho způsobů, díky kterým se můžete zapojit do dění ve společnosti. Od dobrovolné činnosti přes účast na školeních až po výměnné programy. Nebo se stačí nechat inspirovat dobrým nápadem.

V roce 2017 uplynulo 30 let od odjezdu prvního studenta do zahraničí v rámci evropského projektu. Od té doby se program rozrostl a obohatil životy více než 5 milionům přímých účastníků, nehledě na nepřímý dopad na mnoho dalších. Nyní program sdružuje celou řadu aktivit do programu jediného: Erasmus+.

Získávání nové perspektivy, originálních nápadů a také větší touha být prospěšnější místu, kde žiji. To vše jsou zkušenosti těch, kteří se zúčastnili Erasmu+ a vyzkoušeli si tak život v jiné evropské zemi. Ti, kdo se zúčastnili programu partnerství evropských škol, vyzdvihují po jeho absolvování své zlepšení sociálních dovedností a čtyři pětiny těch, kdo byli na výměnných pobytech mládeže, se chtějí více zapojit do dění ve společnosti.

Jak splnit svou úlohu v dnešním světě? Generace mladých lidí z Erasmu+ se učí od sebe navzájem, spolupracuje na různých projektech z mnoha oborů, otevírá si šířeji své možnosti a rozhled. „Jako dobrovolník vnímáte daleko více lidi kolem sebe. Najdete si nové přátele, získáte nové dovednosti a nakonec se cítíte šťastnější. Opravdu to stojí za ten čas a námahu,“ uvedl Patrycjusz Ceran, člen horské služby z organizace Mountain Volunteer Search and Rescue.

V průběhu roku 2017 proběhne na různých místech Evropy řada akcí, které připomenou více než 30letou historii programu a jeho předchůdců. Na místní, vnitrostátní i celoevropské úrovni budou organizovány konference, diskuse, výstavy, fóra a další akce. Zúčastněte se některé z akcí ve vašem regionu!

 


30 let programu Erasmus
Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.

(C) Zastoupení Evropské komise v České republice 2014.
Všechna práva vyhrazena

Home | O pracovních stážích | Chci se přihlásit na stáž | O programu Erasmus+ | Soutěž #VyhrajEurovíkend | Mapa stránek | Podmínky užití