Hlasování

Po odeslání vám na zadaný e-mail přijde zpráva, kterou je pro započítání hlasu nutné potvrdit.

Zavřít hlasování
 
Stážujeme.cz - zpět na hlavní stranu Evropská komise
Jaké zkušenosti s pracovní stáží mají ostatní? Jak můžu získat praktickou stáž Erasmus+? Chci se zapojit do soutěže o eurovíkend!
 

Rozhovor s Viktorem Neštickým, vítězem prvního kola třetího ročníku

Vítězkem prvního kola třetího ročníku naší soutěže o eurovíkend a další ceny se stal Viktor Neštický. Na své soutěžní fotografii zachytil krmení slonů během své pracovní stáže ve španělské Zoo Benidorm, kterou absolvoval v rámci programu Erasmus+. Viktor se dostal mezi 10 nejoblíbenějších příspěvků, z nichž jej odborná porota zvolila za vítěze. Při předání zbrusu nového tabletu jsme se Viktora zeptali na několik otázek.

 

 
Jak jste se o možnosti vyrazit na pracovní stáž do zahraničí dozvěděl?
Od spolužiakov.
 
Co bylo vaším hlavním důvodem, proč jste se rozhodl na stáž vyrazit?
Chcel som získať nové skúsenosti z môjho odboru a lepšie spoznať krajinu.
 
Nabízela Vaše škola více možností, kam na stáž vyjet? Pokud ano, proč jste si vybral zrovna Španělsko?
Chcel som ísť niekde do tepla a vzhľadom k tomu, že som sa učil španielsky mi to prišlo ako fajn voľba. Stáž som si hľadal sám, posielal som maily do veľa španielskych zoo a z tejto mi odpovedali pozitívne.
 
Jak složité bylo se na stáž dostat? Jak náročné „papírování“ na vás čekalo?
Zo začiatku som dlho len hľadal zoo, ktorá by ma zobrala. Po odsúhlasení z Benidormu nasledoval asi mesiac neodpisovanie a musel som tam zavolať. Potom to už šlo celkom hľadko len im dakedy trvalo odpísať.
 
Bylo něco, co vás zaskočilo nebo čeho jste se obával?
Zaskočila ma skutočnosť, že počas letných mesiacov je ubytovanie veľmi drahé a trvalo mi dosť dlho nájsť vhodné aj finančne aj polohou.
 
Co vás na práci v ZOO nejvíce překvapilo?
Myslím, že prekvapujúce nebolo asi nič, ale mal som veľa príjemných skúseností
 
Jak vnímá Čech/Slovák práci mezi Španěly? Setkal jste se s více stážisty při práci?Platí i v ZOO pověstná španělská siesta?
Práca nie je príliš náročná, najviac sa robilo ráno a potom to už šlo voľným tempom. Ako stážista som tam bol jediný. Siesta je samozrejmosť cez obed kedy bolo naozaj horúco.
 
Jak vypadá život v ZOO z pozice pečovatele? 
Ošetrovateľ sa dostane do situácií a miest kde bežný navštevník nie, o to je tá práca zaujímavejšia a človek sa dozvie viac ako len z obyčajnej návštevy. Na druhej strane musí dávať pozor aj na návštevníkov, ktorí využijú každú možnosť sa dostať do zákulisia, čo môže byť veľmi nebezpečné.
 
Měnila se náplň vaší práce? Jak byla náročná? 
Časom som si prešiel každé oddelenie zoo takže nehrozil stereotyp. Náročnosť sa úmerne zvyšovala s teplotou, ale keď som pracoval s uškatcami som sa na prácu tešil lebo znamenala vliezť do bazéna.
 
Co zpětně považujete za největší přínos pracovní stáže? Vrátil byste se nebo byste raději zkusil jinou stáž?
Za najväčší prínos považujem nové skúsenosti v chove exotických zvierat a zlepšenie sa v jazyku. Vrátil by som sa určite ako návštevník, ale stáž by som vyskúšal zas niekde inde.
 
Co byste vzkázal těm, kteří ještě váhají, zda na zahraniční stáž vyjet nebo ne?
Rozhodne odporúčam každému, nie je nad čím váhať, má to len pozitíva. 

 

Kontakt

V případě jakéhokoli dotazu k soutěži nebo pracovním stážím nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese info@stazujeme.cz.

Stážujeme.cz na Facebooku

Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.


30 let programu Erasmus
Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.

(C) Zastoupení Evropské komise v České republice 2017.
Všechna práva vyhrazena