Hlasování

Po odeslání vám na zadaný e-mail přijde zpráva, kterou je pro započítání hlasu nutné potvrdit.

Zavřít hlasování
 
Stážujeme.cz - zpět na hlavní stranu Evropská komise
Jaké zkušenosti s pracovní stáží mají ostatní? Jak můžu získat praktickou stáž Erasmus+? Chci se zapojit do soutěže o eurovíkend!
 

Výsledky druhého kola 2. ročníku soutěže se Stážujeme.cz

Vítězi 2. kola druhého ročníku soutěže se Stážujeme.cz jsou:

2. kolo druhého ročníku soutěže se Stážujeme.cz bylo ukončeno 9. července 2015. Vítěze z deseti příspěvků, které získaly v online hlasování nejvíce hlasů, vybírala nezávisla odborná porota ve složení:


Soutěžní příspěvky v 2. kole

Stáž v Braniborsku

Stáž v Braniborsku / Karolína Roudnická

Psalo se 8.6 a já jsem se vydala na 5 týdnů do zahraničí, přesněji do Německa do Braniborska. Očekávání bylo veliké, ale i zastrašující...Přeci jenom taková doba bez rodiny je dlouhá. Letos jsem dochodila první ročník na Euroškole v České Lípě s oborem hotelnictví a turismus s vyznamenáním. Byla jsem ráda za tak velkou příležitost, nemohla jsem odřeknout. Naší náplní bylo zdokonalit se v oboru ve **** hotelu  a také v jazyce německém. Každý týden jsme pořádali výlety. Byli jsme na projížďce lodí, v laguně nebo také na exkurzi v Berlíně. Vše bylo velice vydařené a každý z nás byl rád, že je to stáž pracovní, ale vlastně také poznávací. Celá akce byla zakončená prezentacemi s našimi dojmy a zážitky. Poděkování patří kolektivu a hlavně učitelům naší školy za takové možnosti, co nám poskytují :-)

Počet hlasů: 0


Stáž v Sankt Pöltenu

Stáž v Sankt Pöltenu / Monika Moravcová

Měla jsem příležitost vyrazit na studijní stáž kombinovanou s praxí do rakouského Sankt Pöltenu. Tak jsem nevaháhala, jelikož miluju cestování a ráda se zdokonaluji v jazycích. Tato stáž byla pro mě veliké plus. Navštěvovala jsem tam kadeřnickou školu spolu s dvěma spolužačkami, protože se kadeřnicemi učíme. Díky programu Erasmus+ jsme se naučily novým věcem jak v kadeřnictví, jazycích, tak o bežném životě v rakouském Sankt Pöltenu. Doporučuji!

Počet hlasů: 11


Bohémská pracovní stáž v Athénách

Bohémská pracovní stáž v Athénách / Lucie Rešetarová

Athény...jak krásně zní..a jak kouzelně působí..

Díky Erasmus+ jsem měla možnost jejich působení okusit na vlastní kůži a jsem za to neskutečně moc ráda. Toto působení se nedá ani popsat, jejich tajemnost, kouzlo, historičnost, v pozadí s nádhernou řeckou hudbou, bylo a je něco nezapomenutelného. Pro někoho špinavé, bílé město přeplněné lidskou populací. Pro někoho magické místo, kde prožil nádherný čas, nasbíral nové zkušenosti, zlepšil cizí jazyk, okusil nové věci, posilnil se do své životní budoucnosti. To jsou věci a hodnoty, které mě napadají, když si vzpomenu na svou pracovní stáž.

Ráda bych touto cestou vzkázala potencionálním účastníkům zahraničních stáží "kdo chvíli stál, už stojí opodál". Pokud vyjedete do zahraničí, jako kdyby se Vám otevřel svět. Nejenom, že nahlídnete do kultur ostatních národností, poznáte charakterově i jiné lidi z různých zemí, to je právě jeden z těch plusů, co Erasmus nabízí - nabízí poznání a nové přátele. Kde jinde se Vám naskytne příležitost poznat lidi téměř z celé Evropy na jednom místě a ještě k tomu takovou zábavnou formou. Bojíte se? Nebojte se! My všichni jsme se báli co nás bude čekat, ale pod stresem jsou lepší výkony a pak přijde úleva a konkrétně u mě i pláč, že se nechci vrátit domů :-D.

Počet hlasů: 57


Stáž v Plymouth

Stáž v Plymouth / Ludmila Miklíková

Jsem studentkou 3. ročníku na obchodní akademii ve Zlíně a byla jsem vybrána, abych jela na měsíční stáž do Plymouth v Anglii. Vytvořila jsem video, ve kterém je rychlé shrnutí celého měsíce, ale rozhodla jsem se připsat ještě pár řádků, které budou obsahovat zajímavé zkušenosti a rady pro další stážisty.

Počet hlasů: 50


Můj Berlín

Můj Berlín / Jan Lukáš

Jmenuji se Jan Lukáš a v době, kdy jsem byl na stáži v Berlíně, mi bylo 18 let.  Studuji střední odbornou školu pro ochranu a obnovu životního prostředí v Litvínově, Scholu Humanitas, které děkuji za tuto šanci, ocitnout se v Berlíně! Na stáž do Berlína jsem se dostal díky Evropskému projektu Erasmus+. Stáž probíhala 1 měsíc mezi zářím a říjnem roku 2014. Měl jsem na výběr mezi Berlínem a Londýnem, ale i přes to, že si všichni mí spolužáci vybrali Londýn, mě to stále táhlo do Berlína. Byl to můj sen a sny by se měli plnit. :-)

Počet hlasů: 72


Stáž v anglickém pečovatelském domě

Stáž v anglickém pečovatelském domě / Nicole Pospíšilová

Svou stáž jsem absolvovala v domově Parkfield, což je pečovatelský dům situovaný v Hillingdon, Middlesex. Poskytuje péči osobám s fyzickým a mentálním postižením, nebo s kombinací obou těchto postižení.

Počet hlasů: 78


Stáž v německém domovu pro seniory

Stáž v německém domovu pro seniory / Adéla Tomášů

V neděli 1. 2. 2015 jsme se spolužačkami odjížděly na stáž do německého Lipska. Po příjezdu do Vitalis ve Schkeuditzu, kde jsme byly ubytované, jsme nejdříve šly do našich pokojů. Tam jsme se vybalily a poté jsme šly s naším lektorem Martinem Kozlovským projít celý areál Vitalisu. Martin nás seznámil s chodem celého areálu, s pravidly, které jsme měly dodržovat. Také nám oznámil, že v pondělí ještě pracovat nepůjdeme, že nám udělá prohlídku po Lipsku. O Lipsku nám Martin řekl mnoho zajímavých věci. Nezapomněl také zmínit něco málo z historie. 

Počet hlasů: 0


Drážďanská stáž

Drážďanská stáž / Petr Drápal

Musím říct, že zařízení v německých Drážďanech je velice moderně zařízené. Setkal jsem se zde s hybridními vozy i automobily čistě na elektrickou energii. Bylo to pro mě velmi přínosné, protože v Česku bych zřejmě neměl šanci se s takovým vozem setkat ani v profesionální autodílně. Po technické stránce byla stáž opravdu velmi přínosná. V rámci volného času nám byly představeny i přírodní a historické zajímavosti okolí Drážďan a Saského Švýcarska. Ubytováni jsme byli v přilehlých kolejích v poměrně klidné části města. Celý dvoutýdenní pobyt na mě působil velmi příjemně a jsem rád, že jsem měl možnost seznámit se s moderními automobilními technologiemi. Jediným problémem byla jazyková bariéra, ale i s touto nevýhodou jsme se vyrovnali.

Počet hlasů: 32


Stáž v německém autoservisu

Stáž v německém autoservisu / Zbyněk Kratochvíl

Jsem žákem automobilního oboru a stáž, kterou jsem absolvoval v druhém ročníku, mi dala mnoho nových zkušeností, co se týče nejen problematiky spalovacích motorů, ale i hybridních pohonů.  Velmi se mi líbil přístup německých mistrů, kteří nás proškolovali. Byli velice ochotní a ve všem nám vyšli vstříc. Také jsem ocenil technické vybavení dílen, které jsme navštěvovali v rámci odborného výcviku. Během stáže se mi velmi líbily i volnočasové aktivity a exkurze do okolí. Další věcí, která si určitě zaslouží pochvalu, je zázemí, ve kterém jsme byli ubytováni.  Myslím si, že by každý žák, který má o takovou stáž v zahraničí zájem, měl mít šanci alespoň jednou za studium vyjet. Dozví se nové informace o nejnovějších trendech ve svém oboru, ale i jiné zajímavé věci s tím související. Stáž v Německu byla po všech stránkách povedená.

Počet hlasů: 3


Stáž v Regensburgu

Stáž v Regensburgu / Zuzana Holubová

Má stáž probíhala během dvou týdnů, kdy jsme první týden ve dvojici navštěvovaly oddělení Intenzivní neurologické rehabilitace a druhý týden oddělení uzavřené psychiatrie.

Počet hlasů: 48


Pomalu ale jistě se rozkoukáváme

Pomalu ale jistě se rozkoukáváme / Josef Štěpánek

Posílám příspěvek do soutěže a fotografii k příspěvku ze stáže v Mepplu, které jsme zúčastnili v rámci projektu Leonardo da Vinci. Více o naší stáži najdete také na www.nastazi.cz

Počet hlasů: 3


Konečně víme, proč tu ty kola tak milují

Konečně víme, proč tu ty kola tak milují / Marek Říha

Navštěvuji Vyšší odbornou školu v Mostě. Zasílám jeden z příspěvků, které jsme vystavili na stránkách www.nastazi.cz. Ty jsme vytvořili pro naši stáž v Mepplu, na kterou jsme vyrazili v rámci projektu Leonardo da Vinci.

 

Počet hlasů: 0


Má nezapomenutelná stáž v Salzburgu

Má nezapomenutelná stáž v Salzburgu / Marie Plačková

Každému z nás se vryjí do paměti jen nezapomenutelné zážitky. K těm mým patří třítýdenní pobyt v jazykové škole v Salzburgu.

Začalo to na cestě. Aniž jsem tušila, měla jsem s sebou mobil, který byl nefunkční. (Je to tak, že třeba odjedete autem do Chorvatska a tam zjistíte, že můžete jet domů vlakem, anebo jít taky pěšky. Auto vám nejede..)

V jednu hodinu ráno jsem hrdě přijela na autobusové nádraží, sedla do taxíku a dojela k místu ubytování. Protože jsem měla bydlet v rodině, bylo mi blbé ihned zvonit a budit je. Sedla jsem si na lavičku a čekala do 4 hodin.

Počet hlasů: 2


I váš příspěvek může vyhrát eurovíkend, tablet nebo další ceny!

I váš příspěvek může vyhrát eurovíkend, tablet nebo další ceny! / Stážujeme.cz

Pošlete nám svou zkušenost, nebo zajímavý zážitek ze zahraniční pracovní stáže v rámci evropských mobilitních programů a vyhrajte jednu z lákavých cen. Inspirovat se můžete u příspěvků z prvního ročníku naší soutěže.

Počet hlasů: 0

Kontakt

V případě jakéhokoli dotazu k soutěži nebo pracovním stážím nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese info@stazujeme.cz.

Stážujeme.cz na Facebooku

Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.


30 let programu Erasmus
Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.

(C) Zastoupení Evropské komise v České republice 2017.
Všechna práva vyhrazena