Hlasování

Po odeslání vám na zadaný e-mail přijde zpráva, kterou je pro započítání hlasu nutné potvrdit.

Zavřít hlasování
 
Stážujeme.cz - zpět na hlavní stranu Evropská komise
Jaké zkušenosti s pracovní stáží mají ostatní? Jak můžu získat praktickou stáž Erasmus+? Chci se zapojit do soutěže o eurovíkend!
 

Výsledky prvního kola 2. ročníku soutěže se Stážujeme.cz

Vítězi 1. kola druhého ročníku soutěže se Stážujeme.cz jsou:

1. kolo druhého ročníku soutěže se Stážujeme.cz bylo ukončeno 9. dubna 2015. Vítěze z deseti příspěvků, které získaly v online hlasování nejvíce hlasů, vybírala nezávisla odborná porota ve složení:

 


Soutěžní příspěvky v 1. kole

Jak jsem byla příliš aktivní

Jak jsem byla příliš aktivní / Katka Pazderková

Na začátku února 2015 jsem se zúčastnila projektu Erasmus+ a měla jsem skvělou příležitost 2 týdny poznávat život a kulturu hlavního města Spojeného království, Londýna. Pracovala jsem v charitativním obchodě Cancer Research UK, v části Londýna zvané West Hamstead, kde výtěžek z darovaného a prodaného zboží přispívá na nemocné lidi, které postihla rakovina.


Počet hlasů: 18


Multikultura z jiného konce

Multikultura z jiného konce / Tomáš Pejchal

K mým nejlepším, největším a asi nepřínosnějším životním zkušenostem bez pochyb patří pobyt v Anglii. Odjakživa bylo mým snem navštívit Spojené království. V únoru tohoto roku se mi tento sen splnil. 

Naše hostitelská rodina byla skvělá. Po pár dnech jsem se cítil jako doma. Jestli se o Britech povídá, že jsou chladní a uzavření, asi jsem byl v jiné zemi. Všichni, na které jsme narazili, k nám byli vždy vstřícní a ochotni pomoci. Okamžitě nám každý přirostl k srdci.

Mojí hlavní a nejobávanější náplní pobytu byla pracovní praxe v cizím prostředí. Nejvíce jsem se strachoval z lidí, kteří na mne čekali na pracovišti. K mému překvapení, moje nejhorší obavy nebyly naplněny.

Počet hlasů: 11


Při svitu svíček

Při svitu svíček / Veronika Lubenská

To, co se v Londýně stává nanejvýš jednou za deset let, se přihodilo během mé stáže. 

Po dlouhém dni v práci jsem se vrátila domů a celá naše ulice byla ve tmě. Divila jsem se, co se děje, ale šla jsem dál. Když jsem vešla do domu, nepříjemně pípal alarm. Zavolala jsem na celý dům: "Je tu někdo?" Nikdo se neozval. Zkusila jsem to znovu a konečně se z druhé strany domu ozvala moje spolubydlící. Káťa se objevila s výrazem úlevy ve tváři. Už několik hodin byla v celém domě úplně sama. 

Společně jsme hledaly svíčky, a když už jsme žádné nenacházely, jako na zavolanou přišel z práce domácí Lalith. Přinesl další svíčky a naservíroval nám večeři. Jelikož stále nešla elektřina, jedly jsme při svitu svíček.

Počet hlasů: 9


#RedefiningUs

#RedefiningUs / Anna Žamberová

Jakožto studentka oboru Mezinárodní sociální a humanitární práce, který je realizovaný na CARITAS VOŠs Olomouc a Univerzitě Palackého Olomouc jsem dostala možnost vycestovat na pětiměsíční pracovní stáž na Maltu. Konkrétně do organizace Integra Foundation of Valletta. Pracuji s migranty zejména z Afrických zemí, jež jsou zmítané válečnými konflikty. V rámci organizace pomáháme vyučovat anglický jazyk, hledáme uprchlíkům práci, píšeme CV, navštěvujeme je v detenčních centrech nebo v tent village. Malta není pouze malým ostrovem uprostřed Středozemního moře. Vyprahlou kamenitou krajinou s návalem turistů v letních měsících. Když se odprostíte od těchto stereotypů a vyrazíte vstříc opravdové Maltě, naleznete zde mnohem více. Najdete zemi, kde se střetává několik desítek kultur. Zemi, ve které když posloucháte, tak každý životní příběh Vám vyrazí dech. Více o životě na Maltě na: http://anazambera.tumblr.com/

Počet hlasů: 187


Veterinární stáž v Itálii

Veterinární stáž v Itálii / Veronika Jeřábková

Jako studentka Střední odborné školy veterinární v Hradci Králové, jsem měla to štěstí a byla jsem vybrána na zahraniční veterinární stáž do jižní Itálie, která se konala začátkem září roku 2014. Na stáž jsem odjela s kamarádkami a neskutečně jsme si společné prodloužení letních prázdnin užily, i když nám už zářijové počasí moc nepřálo. Po dva týdny jsme působily jako veterinární asistentky ve špičkové klinice Veterinario Rogers, kde jsme spolupracovaly se skvělými veterináři. Dostaly jsme se k případům, které jen zřídka máme možnost v Česku léčit. Víkendy strávené u moře byly více než příjemné a plné zábavy, ale nikdy by mě nenapadlo, že si zde splním i jeden ze svých velkých snů. Během jednoho okamžiku jsem snad přestala i dýchat, když okolo naší lodi na širém moři proplouvaly velryby…. Byl to nepopsatelný pocit a zážitek, který mě bude provázet celý život :) 

Počet hlasů: 120


Blondýny v akci

Blondýny v akci / Marlena Hlaváčková

Největším kamenem úrazu na stáži v Londýně pro nás bylo cestování. V den, kdy jsme poprvé jely samy do práce, jsme byly klidné a neustále jsme si opakovaly: "Přece nejsme tak hloupý, v nejhorším případě se zeptáme".

V ADC College nám paní Kyselová rozdávala emergency number, kdyby se něco stalo, ovšem dvě chytré blondýny řekly, že ho nepotřebují. Onen den cesta do práce proběhla v pořádku, bez jediného problému...

Počet hlasů: 49


Stáž v Rimini

Stáž v Rimini / Aneta Chytilová

Náhodně jsem byla vybraná na měsíční stáž do Italského Rimini. Poznali jsme hodně památek, jejich kulturu, naučili jsme se pár slovíček italsky, naučili jsme se zpracovávat ryby, různě upravovat chobotnice a jiné pokrmy. Počasí nám vyšlo, takže si myslím, že to byla úžasná pracovní dovolená. 

Počet hlasů: 33


Stáž v tureckém hotelu

Stáž v tureckém hotelu / Tereza Janková

Některé zážitky slovy zachytit nelze. Myslím si, že tato fotografie ztělesňuje právě ten prožitek, ze kterého život jen vyzařuje. Turecko představuje exotickou zemi, která vám nespoutanost, energii a pestrost nejen zprostředkuje, ale také ve vás určitý kousek zanechá a ten už nezapomenete.

Počet hlasů: 66


Tříměsíční praxe na Maltě

Tříměsíční praxe na Maltě / Štěpánka Neničková

Tato fotografie vznikla při demonstraci proti rasismu v hlavním městě Malty, Valletě. Příčinou demostrace byla násilná vražda mladíka afrického původu. Na Maltě jsem pracovala v organizaci pomáhající uprchlíkům právě z různých zemí Afriky, kteří absolvují mnohdy riskatní cestu, aby se dostali do Evropy a začali nový život. V rámci organizace jsme jim poskytovali poradenské služby a organizovali volnočasové aktivity .

Počet hlasů: 24


Stopování na Mayottu

Stopování na Mayottu / Michaela Hoblíková

Zápisek z deníku

Takhle to teď bude každý den. Se Zainou stopujeme do práce i z práce. Ráno čekáme na křižovatce před vesnicí a z práce na křižovatce před městem M’Ramadoudou. Nejlepší je na tom to, že člověk nikdy neví, kdo mu zastaví. Tak třeba dnes, když jdeme z práce, zastavuje nám bílé auto, které řídí mladší muž. Nastupujeme a už od první chvíle mi připadá zvláštní. Přepadá mě ještě horší pocit, když rozjíždí auto, sekaně a tak, jako kdyby jej neměl příliš pod kontrolou. V polovině cesty vytáhne z bočních dvířek již skoro prázdnou láhev piva a dopije zbytek. Cože? Začnu se modlit jako nikdy předtím a jednou rukou se křečovitě držím dveří. Přemýšlím, jestli to takhle bude každý den. Budu vstávat pokaždé s tím, že nebudu vědět, zda se večer vrátím domů?

Počet hlasů: 5


Můj druhý den na zahraničním pobytu na malém ostrově jménem Mayotte

Můj druhý den na zahraničním pobytu na malém ostrově jménem Mayotte / Michaela Hoblíková

Zápisek z mého deníku

Je únor a tady je 30 stupňů. Těšila jsem se na změnu teploty a teď mi to připadá otravné. V noci se budím vedrem a střídavě vypínám a zapínám větrák, protože nechci zbytečně utrácet za elektřinu. Po celém těle cítím svědění. Bydlím u rodiny jedné místní paní. Vím, že je to možná neslušné, ale spím až do 10.00.

Počet hlasů: 9


První pracovní den na ostrově Mayotte

První pracovní den na ostrově Mayotte / Michaela Hoblíková

Zápisek z deníku

Tak jen pro shrnutí. Dopravní značky tu jsou jen jako dekorací na silnicích. Nikdo na ně nebere ohled, a když je někde značka max. rychlosti 30, můžete se vsadit, že tu část ještě naschvál přejedou minimálně na 60. Silnice na Mayottu se skládají ze samých zatáček a rovně se jede jen zřídkakdy a to jen pár metrů. A právě do takových zatáček se šlape na plyn nejvíce. Žádný strach. Buďto si jsou jistí, nebo spoléhají na své štěstí, že jim nikdo v zatáčce nevjede do cesty z protisměru. Ale očividně již mají dobře vycvičený reflex a tak se překážkám na silnici, například stádu krav či koz, vyhýbají rychle a nebezpečně.

Počet hlasů: 0


5 týdnů na Kypru

5 týdnů na Kypru / Zuzana Barabášová

Na podzim roku 2012 jsem se spolu s dalšími žáky účastnila stáže na Kypru. Myslela jsem si, že se toho budu bát a nikdy se k něčemu takovému neodhodlám, ale nakonec jsem to brala jako něco samozřejmého. Lituji jen jedné věci - jak rychle to uteklo a že jsem tam nemohla zůstat déle. 

Počet hlasů: 1


Dvoutýdenní praxe v londýnském Harrow

Dvoutýdenní praxe v londýnském Harrow / Simona Venkrbcová

Posílám fotku z mé dvoutýdenní praxe v Londýně, konkrétně Harrow, které jsem se zúčastnila v únoru 2015. Na fotce jsme s kamarádkou a s mým kolegou z Maple Estate Ashem v noci u Tower Bridge. :) 

Počet hlasů: 26


Londýn 2015

Londýn 2015 / Eliška Hošinská

Posílám vám naše zážitky z praxe z Londýna v podobě videa.

Počet hlasů: 19


Stáž v Drážďanech

Stáž v Drážďanech / Martin Doleček

Posílám Vám svou prezentaci zaměřenou na stáž v Drážďanech.

Počet hlasů: 51


Zamrzlý život na severu

Zamrzlý život na severu / Daniela Gaiduschová

Hrozilo, že přijde konec světa. Nakupovaly se zásoby a v naší pověrčivé rodině byly spíže zaplněné nejen potravinami, ale dokonce i svíčkami, petrolejem do spěšně sehnaných petrolejek a amulety pro chvíle největší krize. Mělo to přijít 21. 12. 2012. Můžete hádat, zda to byla náhoda nebo snad vyšší síly, že jsem zrovna na toto datum měla koupenou zpáteční letenku z mého pobytu na severu.

Počet hlasů: 81


Pracovní stáž Erasmus na Islandu

Pracovní stáž Erasmus na Islandu / Ján Králik

V roce 2013 jsem se vydal na zajímavou cestu na Island, téměř na dosah severního polárního kruhu. Má pracovní stáž byla přes program Erasmus a pracoval jsem pro Islandskou Environmentální Agenturu. Jelikož jsem student oboru Regionální rozvoj, zajímám se tak o různé oblasti, které jednotlivé regiony tíží. Mohl jsem tak v rámci mé práce pro zmíněnou agenturu pracovat na projektech, které napomáhají v různých oblastech rozvoje této magické země.

Počet hlasů: 5


Stáž v Drážďanech

Stáž v Drážďanech / Jana Jeriová

Moje první stáž byla absolvována v ekologické neziskové organizaci EkoConnect. E.V. Organizace se zaměřuje na východní a střední Evropu a shání informace v oblasti ekologického zemědělství. Předtím jsem v tomto městě také strávila semestr na TU Dresden a musím říct, že jsem se neuvěřitelně bavila a strávila jsem zde pěkný čas.

 

Počet hlasů: 0


Pedagogická stáž v Norsku

Pedagogická stáž v Norsku / Markéta Šťastná

Jmenuji se Markéta a studuji na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.O tom, že pojedu na stáž jsem vůbec nepochybovala a jelikož jsem již jednou absolvovala výjezd do zahraničí přes program erasmus, volba byla jasná a opět jsem zvolila Norsko. Ta země mi učarovala nejen svými přírodními krásami, ale také mentalitou zdejších lidí! Stáž absolvuji na mezinárodní základní škole v Trondheimu - Birralee International school - kde učím na prvním stupni všechny předměty v angličtině.

Počet hlasů: 82

Kontakt

V případě jakéhokoli dotazu k soutěži nebo pracovním stážím nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese info@stazujeme.cz.

Stážujeme.cz na Facebooku

Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.


30 let programu Erasmus
Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.

(C) Zastoupení Evropské komise v České republice 2017.
Všechna práva vyhrazena