Hlasování

Po odeslání vám na zadaný e-mail přijde zpráva, kterou je pro započítání hlasu nutné potvrdit.

Zavřít hlasování
 
Stážujeme.cz - zpět na hlavní stranu Evropská komise
Jaké zkušenosti s pracovní stáží mají ostatní? Jak můžu získat praktickou stáž Erasmus+? Chci se zapojit do soutěže o eurovíkend!

Prázdniny na stáži ve Vídni / Tomáš Pásek

 

Byl to srpen, roku 2014 a já si balil kufry. Kamarádi běželi na koupák, odjížděli k moři, nebo se zrovna váleli na pláži...Já ne, měl jsem namířeno za prací, jel jsem na stáž - dobrovolně, zadarmo. Asi si říkáš proč, taky nevím. Prostě jsem chtěl zase vyjet, ten pocit, když jedeš do neznáma a nevíš co tě čeká. A tak nějak to bylo, první noc, první den, nikoho neznáš a už zase přemýšlíš, co děláš a proč si sem jezdil. Přece za prací, no tak jo, kde je ta kopírka? Jdu na to, 1 kopie, 2 kopie, 3 kopie, OK to zvládám. A co teď? Další kopie, hodně kopií a pak to přišlo. Archív! Hory a hory dokumentů...Přerovnat? Jasný. Vyhodit? Tak určitě, jdu na to, jsem prostě pracant. Venku krásně a ty sedíš v tom kanclu a makáš, makáš hodně, potíš se, není tu klima a kamoši ti posílají selfiečka od bazénu. Nejlepší prázdniny tvýho života...Přeješ si konec, jenže ty si chtěl jet na 2 měsíce a on je teprve první týden! Blbý co? Druhý týden, nová práce - čteš noviny, čteš každej den, hledáš něco zajímavýho, něco o čem napíšeš. Píšeš telegramy, šifrovaný, děláš přece na ambasádě, všechno je tu šifrovaný! Nediv se. A pak sedíš v tom okýnku, s cizincem. Nikdy si ho neviděl. Bojí se. Jednou je to Mexičan, jindy zase Japonec a ty máš v ruce to razítko. To velký červený razítko, co rozhoduje o všem. Pošleš ho domů, nebo ne?... Vídáš nový lidi, den co den, děláš si přátele, chodíš do města, za kulturou, na párty, nebo na výstavu. Poznáváš nový město, jezdíš na výlety, prostě si užíváš života. Čas plyne a tobě se tu líbí. Tentokrát posíláš selfiečka ty. Jedno s konzulem, druhý třeba s tučňákem. Jenže musíš zpátky, je poslední týden, poslední práce a ty si zase balíš kufry. Jedeš domů. Tam si chtěl, ne? Ty už nechceš? Blbý... 

Zpět na seznam příspěvků

Počet hlasů: 0


Kontakt

V případě jakéhokoli dotazu k soutěži nebo pracovním stážím nás můžete kontaktovat na e-mailové adrese info@stazujeme.cz.

Stážujeme.cz na Facebooku

Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.


30 let programu Erasmus
Sledujte nás na našem facebookovém profilu a nenechte si ujít nové soutěžní příspěvky a také rady a zkušenosti současných i bývalých stážistů.

(C) Zastoupení Evropské komise v České republice 2017.
Všechna práva vyhrazena